İç/Dış Mekan Hoparlör | Hoparlörler | Akustahifi | Kaliteli Müziğin Adresi

İç/Dış Mekan Hoparlör

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

İç/Dış Mekan Hoparlör

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog görünümü

Liste görünümü

Dış Mekan Hoparlör

En çok tercih edilen ürün kategorimizden birisi Dış Mekan Hoparlör, su geçirmez bir dış yapıda olduğu için dış mekanda çok rahatlıkla kullanılabilir. Bir çok kullanıcı mağazası ya da işyeri için hoparlör araştırırken su geçirmeyen özellikte olmasını ön planda tutmaktadır. Sizin için en iyi Dış Mekan Hoparlörlerini uygun fiyatlarla garantisi ile bir araya getiriyoruz.

Dış Mekan Hoparlörü Nedir?

Dış Mekan Hoparlörü, hoparlör ve seslendirme sistemleri sınıfının alt üyesi ses sistemi ürünüdür. Hoparlör diyince aklımıza gelen tüm hoparlörler şeklinde dış mekan hoparlörü de elektronik ses sinyallerini akustik ses sinyallerine çeviren ses sistemi ürünü cihazdır. Hoparlörler kendi arasında kullanım yeri ve kullanım amacına nazaran sınıflandırılır. Tavan hoparlörü, duvar hoparlörü, stüdyo ekran hoparlör, cami hoparlörü ve dış mekan hoparlörü şeklinde sınıflandırmalar bu duruma örnektir. Her kullanım yeri ve kullanım amacı hoparlörlerde farklı özelliklere ihtiyaç doğurur. Örneğin yangına dayanıklı firedom hoparlörler ateşe ve ısıya karşı dayanıklı üretilirken tavan hoparlörleri tavan ve üzerine özel uygulama ile tasarlanır ve dizayn edilir. Dış mekan hoparlörü farkı da tam olarak bu şekildedir. Hoparlörler elektronik cihazlardır ve elektronik cihazlar dış mekandaki iklim şartlarından etkilenirler. Dış mekan hoparlörleri çünkü dış mekanda iklim koşullarına dayanıklı olarak üretilmektedir.

Dış Mekan Hoparlörü Özellikleri

Dış Mekan Hoparlörü özellikleri başlığı altında sizlerle Dış Mekan Hoparlörünün özelliklerinden bahsedeceğiz. Dış Mekan Hoparlörü beraber kullanılacağı ses işlemcisi ampli veya mikserin özelliklerine bakılırsa 100 volt hat trafolu ya da trafosuz olarak üretilmektedir. Bunun yanı sıra dış mekan kabin hoparlörler etken dış mekan hoparlörü ve eylemsiz dış mekan hoparlörü olarak ta üretilmektedir. Dış mekan hoparlörleri kafe, restaurant vb. gibi mekanlarda dış mekana dayanıklı olarak kullanılır. Dış Mekan Hoparlörleri horn hoparlör ya da su, nem ve ısıya karşı dayanıklı olarak üretilen hoparlörlerden oluşmaktadır. Horn hoparlörlerle sık karşılaşsak bile yalıtımlı dış mekan kabin hoparlörlerde çoğunlukla kullanılmaktadır. Bahçe tipi dış mekan hoparlörler ise daha çok dekorasyon amacı ile üretilen hoparlör çeşitleridir. Bahçe tipi dış mekan hoparlörleri çeşitli renk, desen ve şekillerde üretilebilmektedir. Bahçelerin şıklıklarını artırmak için kaya görünümlü, kütük görünümlü veya doğal malzemeler benzer biçimde görünen dış mekan hoparlörleri bulunmaktadır. Bu Dış Mekan Hoparlör çeşitlerinin ortak özelliği dış mekanda kullanılmak üzere iklim koşullarının etkilenmeyeceği şekilde üretilmiş olmalarıdır. Tüm hoparlörlerde olduğu şeklinde dış mekan hoparlörü özelliklerinden biriside güç özellikleridir. Hoparlörlerin güçleri watt birimi ile sayılabilir hale getirilir. Hoparlör güç özellikleri rms ve peak olmak üzere iki farklı şekilde isimlendirilir. Peak güç hoparlörün maksimum yani tepe gücünü anlatır. Rms ise gerçek güç olarak nitelendirilir. Bazı dış mekan hoparlörü özellik olarak bluetooth, usb, sd kart benzer biçimde depolama ve bağlantı şekilleri ile ses gösterimi yapabilmektedir.

Dış Mekan Hoparlörü Fiyatı

Fiyat başlığı altında sizlerle Dış Mekan Hoparlörü tutarlarını ve farklı fiyatların sebeplerini anlatacağız. Piyasada Dış Mekan Hoparlörü Fiyatı araştırması yapıldığında birbirinden farklı bir oldukça fiyat seçeneği bulabilirsiniz. Verilen fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bu değişkenleri bilmek Dış Mekan Hoparlörü satın alımı gerçekleştirirken işinize yarayacaktır. Bu değişkenleri, Dış Mekan Hoparlörü markası, dış mekan hoparlörü modeli, dış mekan hoparlörü ses kalitesi, Dış Mekan Hoparlörü üretimi meydana getirilen malzeme kalitesi, dış mekan hoparlörü üretim menşei, dış mekan hoparlörü satıcıları arasındaki rekabet ortamı, Dış Mekan Hoparlörü ek özellikleri, Dış Mekan Hoparlörü güç özellikleri benzer biçimde değişkenler olarak sıralayabiliriz. Aynı özellikte farklı firmaların ürünlerini farklı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bu durum dış mekan hoparlörü fiyatları üzerinde marka etkisinin örneğidir. Bunun yanı sıra aynı marka ve model hoparlörü piyasada farklı fiyatlar ile satın alma şansınız vardır. Bu konum ise dış mekan hoparlörü fiyatı üzerinde rekabet ortamının etkisini kanıtlar niteliktedir. Dış Mekan Hoparlörü Tavsiye Dış mekan hoparlörü tavsiye başlığı altında, dış mekan hoparlörü satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli durumlardan bahsedeceğiz. Dış mekan hoparlörü satın almak için karar vermeniz durumunda hoparlörü ne için ve nerede kullanacağınızı ve hoparlörden neler beklediğinize karar vermelisiniz. Beklentilerinize göre bir hoparlör modeli seçmek sizin için faydalı olacaktır. Dış Mekan Hoparlörü satın alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir diğer nokta ise güven veren bir firmadan internet üzerinden alışveriş yapmanız. Orijinal, faturalı ve garantili Dış Mekan Hoparlörü satın almaya özen göstermeniz ise sizi satın alım sonrası üründen meydana gelen problemlerle en iyi çözüme ulaşmanızı sağlar.