Yamaha NS 5000 Hoparlör | Kule Tipi Hoparlör | Hoparlörler | Akustahifi | Kaliteli Müziğin Adresi

Yamaha NS 5000 Hoparlör

Kargoya veriliş süresi: 
3  Gün
593.027,82 TL (KDV Dahil)
Döviz Fiyatı : 18.999,99 EUR
Havale Fiyatı : 563.376,43 TL
Stoğa Girince Haber Ver Stokta Yok

 

Yamaha NS 5000 Hoparlör


Yamaha’nın amiral gemisi 3 yollu kitaplık hoparlör sistemini tanıtarak, diğer tüm Hi-Fi hoparlörlerin değerlendirilmesi gereken performans ve kalitede yeni bir standart oluşturuyor. Yeni geliştirilen diyaframlar berilyum ile karşılaştırılabilir akustik hıza sahiptir. Yeni geliştirilen R.S. (Rezonans Bastırma) Odalar orta ve yüksek aralıklarda istenmeyen rezonansı baskılar.

30 cm (12 inç) 3 yollu kitaplık tasarımı, efsanevi NS-1000M'in geleneğine dayanıyor
Hokkaido adasından Japon beyaz huş ağacından özenle hazırlanmış lamine kontrplak muhafaza
Yeni geliştirilen Akustik Emici, müziğin orijinal varlığını canlandırmak için ses emici malzemeyi ortadan kaldırır.
Parlak siyah piyano kaplaması, gelişmiş sinyal-gürültü performansı sağlar ve lüks sahip olma sevincini arttırır.

NS-5000'in tweeter'ı, orta kademesi ve woofer'larının tümü, dünyanın en güçlü ** olarak derecelendirilen ve optimum elastikiyete sahip olan ve Yamaha'nın tescilli monel alaşımı ile buharla kaplı sentetik bir elyaf olan% 100 * ZYLON®'dan yapılmış diyaframlara sahiptir. Yumuşak kubbeli diyafram, diyaframın doğal rezonansının neden olduğu frekans cevabındaki tepe noktalarını ve düşüşleri bastırırken, ZYLON®'un berilyum ile karşılaştırılabilir yüksek akustik hızından faydalanır. Sonuç, konforlu dinleme deneyimi ve en yüksek derecede titizlikle doğru, mükemmel ses üretimi sağlayan tüm ton aralığında birleşik ton rengi ve akustik hız ile oldukça düz bir frekans tepkisidir.

Yeni geliştirilen R.S. (Rezonans Bastırma) Odaları Orta ve Yüksek Aralıklarda İstenmeyen Rezonansı Bastırır.
Tweeter ve orta kademe hoparlör ünitelerinin arkasına monte edilen yeni geliştirilen R.S. Diyaframın arkasında üretilen gereksiz tüp rezonansını baskılayan hazneler (patent beklemede). Tescilli akustik analizimize uygun olarak kurulan iki özel şekilli tüp tüp rezonansını iptal eder. Bunlar R.S. Odalar, her bir hoparlör biriminin frekans tepkisini yumuşatma eğiliminde olan ve sesin küçük nüanslarını azaltabilecek büyük miktarda ses emici malzeme ihtiyacını ortadan kaldırarak daha yüksek çözünürlüklü ses üretimi sağlar.
30 cm (12 inç) 3 Yollu Kitaplık Tasarımı, Efsanevi NS-1000M Geleneğini Çekiyor.

NS-5000'in geliştirilmesi sırasında çeşitli muhafaza tasarımları üzerinde yapılan titiz araştırmaların bir sonucu olarak, Yamaha monitör hoparlörlerinin zirvesi olan NS-1000M'nin (1974'te piyasaya sürülen) devam eden mirasının ardılı olarak bir kitaplık tasarımı seçtik . 65 litrelik iç hacme sahip bu bas refleks muhafazası - 30 cm (12 ”) 3 yollu yapılandırma için mümkün olan en küçük boyut - 3 yollu mitered derz yapım tekniği ve diğer geleneksel üretim yöntemleri ile sağlam bir şekilde monte edilmiştir. FEM analizine dayanarak muhafaza içindeki çapraz parçaları güçlendirmek, muhafazanın altı yüzeyinden kaynaklanan gecikmeli titreşimin neden olduğu “kutu zil sesini” bastırın. Ayrıca, bükülmüş bir parlama portu, bas refleks tasarımında bulunan port gürültüsünü (bir bas refleks portunun her iki ucunda üretilen rüzgar gürültüsü) önler ve sinyal-gürültü performansını arttırırken düşük frekans aralığında çözünürlüğü artırır.

 

Teknik Özellikler


Tip: 3 yollu Kitaplık Bas refleks Tipi
Wooferlar: 30 cm (12 ") koni tipi
MidRange Sürücüsü: 8 cm (3-1 / 4 ") dome tipi
Tweeter: 3 cm (1-1 / 4 ") dome tipi
Frekans Tepkisi: 26 Hz-40 kHz (-10dB), -100 kHz (-30dB)
Nominal Giriş Gücü: 200 W
Maksimum Giriş Gücü: 600 W
Hassasiyet: 88 dB / 2,83 V / 1 m
Geçiş Frekansları: 750 Hz / 4,5 kHz
Empedans: 6 ohm (minimum 3,5 ohm)
Boyutlar: (G x Y x D) 395 x 690 x 381 cm; 15-1 / 2 ”x 27-1 / 8” x 15 ”(hoparlör terminalleriyle)
Ağırlık: 35.0 kg; 77,2 lbs. / birim

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor