Focal Kanta No2 Kule Tipi Hoparlör

Kargoya veriliş süresi: 
3  Gün
101.442,67 TL (KDV Dahil)
Döviz Fiyatı : 10.165,00 EUR
Havale Fiyatı : 96.370,54 TL
Sepete Ekle

Focal Kanto No2 Kule Tipi Hoparlör

 

3 Yollu Kule Tipi Hoparlör

 

Müziğinizle aranızda yepyeni bir bağ kuracak son derece orijinal 3 yollu bir kule hoparlör. Kendini baştan sona akustik performans ve estetiğe adamıştır, yani kısacası o da Kanta DNA’sını taşımaktadır! Ar-ge’si üç yıl süren Kanta No.2, yeni malzemeler ve verimlilik odaklı tasarıma sahip olması dolayısıyla güçlü bir kimliği olan Kanta serinin ilk hoparlörüdür.

 

Focal şimdiye dek görülmemiş bir teknoloji alaşımıyla karşınızda: Yeni nesil IAL3 tweeter’da kullanılan berilyum ile midrange ve bas hoparlör sürücülerinde kullanılmış olan ketenin evliliği. Peki ya sonuç? Sıcaklık ve müzikaliteyle dolup taşan çok net, detaylı bir ses… Bu, ses severler için yeni bir çağın başlangıcı…

 

BERİLYUM VE KETEN

 

Keten sandviç koniyle – Berilyum tweeter birlikteliği dünyada ilk kez görülen bir şey. Düşük kütle/sertlik/sönümleme orantısının cevabı olan ketenin kullanımı netliğe ve hassasiyete sahip bir ses ortaya koyuyor. Bu eşsiz keten/berilyum birleşimi, müziğe inanılmaz bir sıcaklık ve müzikalite kazandırıyor. Fransa’da yapılan ve patentli bir tasarım olan bu keten koni, Focal’in ev sineması ve araba hoparlörlerinde kendini kanıtlamış bir tasarımdır. midrange hoparlörde TMD süspansiyonu kullanılmıştır (Tuned Mass Damping – Ayarlanmış Kütle Sönümlemesi) ve tüm Kanta hoparlörler ayrıca, kusursuz şekilde tanımlanmış bir ses ve daha kontrollü baslar için manyetik alanı durağanlaştıran bir NIC (Neutral Inductance Circuit – Nötr Endüktans Devresi) motor ile donatılmıştır.

 

YÜKSEK YOĞUNLUKLU POLİMER

 

Her şey akustik yumuşaklığın ve sıcaklığın yaratılabilmesi amacıyla tasarlanmış ve yapılmıştır, yani ön panelin ve kabin materyallerinin yoğunluğu ve sertliği, yuvarlatılmış köşeler ve çift ağızlı hava menfezleri hep bu amaca yöneliktir. Ön panel, akustik parametrelere uyacak yeni bir malzemeden yapılmıştır. Yüksek Yoğunluklu Polimerden (HDP) tek parça halinde kalıplanmıştır. Mükemmel performansa sahip olan bu malzeme, MDF’den %75 daha fazla yoğunluğa sahip olup, %15 daha serttir ve yine ona kıyasla %25 daha fazla sönümleme sağlamaktadır. Yekpare ön panel ses kırılımlarını tamamen ortadan kaldırır. Kanta’da bas basıncının kısıtlanabilmesi için ön ve arka yüzlerde olmak suretiyle, Power Flow teknolojisine sahip iki hava menfezi kullanılmıştır.

 

DİSTORSİYON DÜŞMANIMIZ

 

Focal tüm ses perdelerindeki distorsiyonların azaltılmasına yönelik araştırmalar yapmaktadır. Kanta’da tiz ses perdesi saf berilyum tweeter ile yeniden üretilmektedir. IAL (Infinite Acoustic Loading – Sonsuz Akustik Yükleme) ve IHL’yi (Infinite Horn Loading – Sonsuz Koni Yükleme) birleştiren bu IAL3 tweeter, dalgaların emilimine yardımcı olarak tweeter frekansının düşürülmesini sağlamaktadır.

 

İŞTE HEPSİ BU…

 

Mühendislerimiz, hoparlör hizalamasını düzelterek onların kulaktan aynı mesafedeymiş gibi duyulmasını sağlayan “Focus Time” teknolojisini yeniden değerlendirmeye karar verdiler. Kabin bütünsel olarak kalıplanmış yekpare ahşaptan yapılmıştır. Zamak olan taban, sese bolca karakter kazandırmaktadır. Çivi ayaklar ve onların geçtiği yuvalar çok küçük bir alan kaplamasına rağmen mükemmel durağanlık ve denge sağlar. Nihai detaylar: Cam kaplama üst yüzey ve manyetik ızgaralar. Bunlar çıkartıldığında, Kanta’ya eşsiz görünümünü veren tasarım dokunuşu keten koniler görünür.

 

EN SON MODA MI, YOKSA KLASİK Mİ?

 

Kanta serisi sunduğu çok geniş renk ve cila seçenekleriyle her tür dekorasyona uyum sağlayabilir. Kabinin High Gloss siyah lake ve ceviz kaplama seçenekleri bulunmaktadır. Bunların her biri için dört adet ön panel renk seçeneği ve bunların da iki ayrı cila seçeneği bulunmaktadır. High Gloss siyah kabin için dört adet ön panel seçeneği mevcuttur: High Gloss Carrara White, Gauloise Blue, Solar Yellow ve Black Lacquer. Ahşap kaplama kabin için de dört ön panel seçeneği mevcuttur: Ivory, Warm Taupe, Gauloise Blue ve Dark Grey (Mat cilalı).

 

Teknik özellikler:

 

• Tip: Üç yollu Bas refleks yerde duran hoparlör;

• Sürücüler: NIC motorlu iki adet 6,5 ” (16,5 cm) Keten woofer; TMD süspansiyonlu ve NIC motorlu bir adet 6,5 ” (16,5 cm) Keten orta kademe ve Bir 1/16 ” (27mm) ‘IAL3’ saf Berilyum ters kubbe tweeter

• Frekans yanıtı: (+/- 3dB) 34Hz – 40kHz;

• 6dB’de Düşük Frekans Noktası: 29Hz;

• Hassasiyet (2,83V / 1m) 91dB

• Nominal empedans; 8 Ohm

• Minimum empedans 3,1 ohm

• Geçiş frekansı: 260Hz / 2 700Hz;

• Önerilen amplifikatör gücü 40 – 300W;

• Boyutlar (Y x U x D): 1.118 x 477 x 321 mm

• Ağırlık: 35kg

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor